Found 1 products for Quote 55TAC100BDDGDBTC9PN7B Ball Screw Support Bearing
55TAC100BDDGDBTC9PN7B Ball Screw Support Ball Bearing 55x100x80mm
[2017-01-11]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
55TAC100BDDGDBTC9PN7B
Dimension:
55 x 100 x 80
Structure:
Angular Contact Thrust Ball
Mass:
2.88 KG
Grade Of Accuracy:
PN7C ; PN7B ; PN7A
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T ; Western Union ; Paypal ; MoneyGram
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
We've 90.pcs of 55TAC100BDDGDBTC9PN7B Ball Screw Support Ball Bearing 55x100x80mm In Stock,just feel free contact [email protected] or +86 13771456936 if you need 55TAC100B.
NU408, NU408M1, NU408E cylindrical roller bearing
[2013-02-14]
View More
Part Number:
NU408
Dimension:
40 x 110 x 27
Structure:
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P4,SP,P5 P6 P0
Seals Type:
No
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15,Chrome Steel
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Description: Single row cylindrical roller bearing Type: NU408, NU408M1,NU408E Dimension: 40X110X27 mm/Metic ID(inner diameter)/Bore: 40 mm OD(outer diameter):110 mm Width/Height/thickness:27 mm
62204 bearing
62204 bearing
View More
20 x 47 x 18
close
Mass:
0.2 KG
high
close
chrome steel,carbon steel,plastic,stainess
Payment term:
t/t d/p d/a l/c
Delivery time:
10
tct (Free Member)
6311 deep groove ball bearings 55x120x29
60 x 130 x 31
deep groove ball bearings
open
GCr15
T/T
Normally ready goods and stock within 7 days
HRD BEARING CO,LTD (Free Member)
SNL211 Split plummer block housing
SNL211
55 x 255 x 128
Pillow block housing
4.2 KG
P4
zz/rs
Chrome steel
TT/ western union
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
Technical data of SNL211 da = 55 mm db = 65 mm A = 95 mm