Found 1 products for QJS/1440/HC ball bearing
QJS/1440/HC Bearing 1440x1780x104mm
[2013-04-19]
View More
Part Number:
QJS/1440/HC
Dimension:
1440 x 1780 x 104
Structure:
angular contact ball bearing
Mass:
555 KG
Grade Of Accuracy:
P6, P5, P4, P2
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15), Ceramics, Stainless Steel
Payment term:
T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: QJS/1440/HC Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:1440x1780x104mm ID (inner diameter) bore: 1440mm OD (outer diameter):1780mm Width/Heigh/Thickness:104mm Dimensions:1440mmx1780mmx104mm
CRBS1208AUU Crossed Roller Bearing 120x136x8mm
[2014-03-12]
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
Part Number:
CRBS1208AUU
Dimension:
120 x 136 x 8
Structure:
Crossed Roller Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Seals Type:
Open/2RS/2Z
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Payment term:
T/T or Western Union/Paypal
Delivery time:
3 working days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
45TM04 Deep Groove Ball Bearing 45x100x29mm