Found 1 products for QJF6/506.43/Q1/HC angular contact ball bearing
QJF6/506.43/Q1/HC Bearing 506.43x736.6x82.55mm
[2013-04-27]
View More
Part Number:
QJF6/506.43/Q1/HC
Dimension:
506.43 x 736.6 x 82.55
Structure:
angular contact ball bearing
Mass:
136 KG
Grade Of Accuracy:
P6, P5, P4, P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15), Stainless Steel
Payment term:
T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: QJF6/506.43/Q1/HC Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:506.43x736.6x82.55mm ID (inner diameter) bore: 506.43mm OD (outer diameter):736.6mm Width/Heigh/Thickness:82.55mm Dimensions:506.43mmx73 ...
6206 deep groove ball bearing
[2013-04-02]
6206 deep groove ball bearing
View More
Part Number:
Dimension:
26 x 30 x 16
Structure:
deep groove
Grade Of Accuracy:
p0 p6 p5 p4
Seals Type:
No seals open type
Bearing Material:
GCR15
Hebei Laili Industrial Co.,LTD (Free Member)
32203, 32203JR, Tapered roller bearing 32203-A, 17x40x17.25mm bearing
32203-A
17 x 40 x 17.25
Single
Mass:
0.105 KG
P0,P4,P5,P6
open
Chorme Steel Gcr15
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
15-30 days after order confirmed or According to t
Ruitong bearing co.,ltd (Free Member)
Size:17x40x17.25mm Precision Rating: P0 P4 P5 P6 Material quality :Gcr15 chrome steel Cage:brass cage,steel cage,nylon cage Features: High precision,long life,best price