Found 1 products for Precision robot joints bearings RA 19013UU
RA19013UU Thin-section outer ring division Crossed Roller Bearing
[2013-08-06]
View More
Part Number:
RA 19013 /UU
Dimension:
190 x 216 x 13
Structure:
Thin-section outer ring division Crossed Roller B
Mass:
0.69 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Open/Skeleton Seal
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
100%TT before shipping
Delivery time:
10
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:RA 19013 /UU Thin-section outer ring division Crossed Roller Bearing Inner Diameter (ID):190 mm Outer diameter (OD):216 mm Width/Height: 13 mm Material:chrome steel(GCR15) Number of Row
GEZM 304 ES-2RS radial spherical plain bearing 82.55x130.175x123.825mm
[2013-09-12]
View More
Part Number:
GEZM 304
Dimension:
82.55 x 130.175 x 123.825
Structure:
radial spherical plain bearing
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
Bearing steel , Chrome steel, GCr15 .
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1-30 days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GEZM 304 ES-2RS radial spherical plain bearing 82.55x130.175x123.825mm Item:GEZM 304 ES-2RS radial spherical plain bearing Type:bearing steel GCr15 ,stainless steel Lubrication: Oil or Grease Material: Bearing steel Gcr15 , stainless steel Cle ...