Found 1 products for Precision robot joints bearings JA 045CP0/XP0
JA045CP0/XP0 Thin-section Sealed Ball Bearing
[2013-08-08]
View More
Part Number:
JA 045CP0/XP0
Structure:
Thin-section Sealed Ball Bearing
Mass:
0.095 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P5
Seals Type:
Skeleton Seal
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
Delivery time:
10
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:JA 045CP0/XP0 Thin-section Angular contact Ball bearing Inner Diameter (ID):4.5 inch Outer Diameter (OD):5 inch Width/Height: 0.25 inch Material:chrome steel(GCR15) Weight:0.095 kg
HK6020 Needle Roller Bearings
[2013-10-05]
HK6020 Needle Roller Bearings
View More
Part Number:
HK6020
Structure:
Drawn Cup Needle Roller Bearings (HK-type, BK-type
Mass:
1.0 KG
Grade Of Accuracy:
p0 p2 p4 p5 p6
Seals Type:
zz z rs 2rs
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
within 3-9 days
Tianjin Huaxin Oriental Bearing Co.,Ltd (Free Member)
LL225749/10 bearing
LL225749/10 bearing
LL225749/10
LL225749/10
0.92 KG
P0 P4 P5 P6
open
chrome steel
T/T L/C at sight
7 days
Jiangsu snader bearing co.ltd (Free Member)
1ISO9001-2008. 2Low Noise Long Life. 3Competitve Price.
61902-2z deep groove ball bearings 15*28*7
16101-2z
ball bearings
0.016 KG
sealed
chrome steel
TT
3-5DAYS
LANDLION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Bearings 61902-2z d 15mm D 28mm B 7mm weight 0.016KG Package BOX,CARTON,WOODEN,PALLETS Payment TT,WESTER UNION,PAYPAL Delivery Time 3-5DAYS