Found 1 products for Optical scanning equipment bearings KB055CP0/XP0
KB055CP0/XP0 Thin-section Ball Bearing
[2013-08-14]
View More
Part Number:
KB055CP0/XP0
Dimension:
5.5 x 6.125 x 0.3125
Structure:
Thin-section Ball Bearing
Mass:
0.186 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P5
Seals Type:
Open
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
100%TT before shipping
Delivery time:
15
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:KB055CP0/XP0 Thin-section Ball bearing Inner Diameter (ID):5.5 inch Outer Diameter (OD):6.125inch Width/Height: 0.3125 inch Material:chrome steel(GCR15) Weight:0.186 kg Number of Row: single row Seals type: Open