Found 1 products for Optical scanning equipment bearings KA025AR0
KA025AR0 Thin-section Angular contact Ball bearing
[2013-07-24]
View More
Part Number:
KA025AR0
Dimension:
2.5 x 3 x 0.25
Structure:
Thin-section Ball bearing
Mass:
0.054 KG
Grade Of Accuracy:
P0-P6
Seals Type:
Open
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
100%TT before shipping
Delivery time:
10
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model: KA025AR0 Thin-section Ball bearing Inner Diameter (ID):2.5 inch Outer diameter (OD):3 inch Width/Height: 0.25 inch Material:chrome steel(GCR15)
M235145/M235113 roller bearing 165.1X254X46.038mm
[2013-08-06]
View More
Part Number:
M235145/M235113
Dimension:
165.1 x 254 x 46.038
Structure:
inch taper roller bearing
Mass:
7.91 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
open
Bearing Material:
gcr11/gcr15/stainless steel
Payment term:
T/T L/C western union
Delivery time:
3to 45 days or according to the quantity
linqing DN Bearing Co., Ltd (Free Member)
UEL311 pillow bock bearing 55x120x73mm
UEL311
55 x 120 x 73
pillow bock bearing
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ, 2RS,Open
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
TT/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
UEL311 pillow bock bearing 55x120x73mm Item: pillow bock bearing UEL311 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
22220CC/W33 Spherical Roller Bearing 100x180x46mm
22220CC/W33
100 x 180 x 46
Spherical Roller Bearing
5.01 KG
P0~P6
Optional
Chrome steel Gcr15
TT/Paypal/LC
1--30days
Model:22220CC/W33 Structure:Spherical Roller Bearing Type:Roller Brand Name: Neutral/OEM/As per your request Size:100x180x46mm Precision Rating:P0 P5 P6 S
A8-17E10BC Four Point Contact Ball Slewing Bearing With External Gear
A8-17E10BC
12.77 x 20.484 x 2.13
Four-point contact ball slewing Bearing
46 KG
P0/P5
Sealed
50Mn
100%TT