Found 1 products for NNCF5016V Double Row Cylindrical Roller Bearing
NNCF 5016 V (Alt P/N: SL185016) Size:80x125x60mm Cylindrical Roller Bearing
[2022-06-27]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
NNCF 5016 V
Dimension:
80 x 125 x 60
Series:
NNCF
Number of Rows:
Double
Structure:
Roller Bearing
Mass:
2.65 KG
Grade Of Accuracy:
P0, P6, P5, or as requested
Radial Clearance:
C0,C2,C3, or as requested
Cage:
Without Cage
Seals Type:
Without Seals
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
REF:
SL185016
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
NNCF5016V (Alt P/N: SL185016) Full Complement Cylindrical Roller Bearing, Double Row; Not Separable; Cageless. Size: 80x125x60mm Inner Diameter (d): 80mm Outer Diameter (D): 125mm Thickness (B): 60mm
deep groove ball bearing 6308
[2012-10-09]
deep groove ball bearing 6308
View More
Part Number:
Dimension:
40 x 90 x 23
Structure:
deep groove ball bearing
Grade Of Accuracy:
P5, P0
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel
Liaocheng XBRB Bearing Manufacturing Co., Ltd (Free Member)
71952AC 71952 Angular Contact Ball Bearing
View More
71952AC
260 x 360 x 46
Angular Contact Ball Bearing
Mass:
13.8 KG
p0 p4 p5 p6 p2
zz 2rs open
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Payment term:
T/T 30% in advance
Delivery time:
10 DAYS
Beijing CMTG BEARING CO.,LTD. (Free Member)
FYD 5207 5207zz 5207 2RS double row angular contact ball bearings size: 35x72x27mm bearing weight:0.436kg
5207 5207zz 5207 2RS
35 x 72 x 27
ball bearing
0.436 KG
P0,P6,P5,P4
open,zz,2rs
GCR15
T/T
Ex-stock
FYD TRANSMISSION PARTS CO.,LIMITED (Free Member)
5207 5207zz 5207 2RS bearing 5207 5207zz 5207 2RS double row angular contact ball bearings size:35x72x27mm 5207 5207zz 5207 2RS FYD double row angular contact ball bearings weight:0.436kg