Found 1 products for NNCF4972V Double Row Cylindrical Roller Bearing
NNCF4972V (Size:360x480x118mm) Cylindrical Roller Bearing
[2022-06-29]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
NNCF 4972 V
Dimension:
360 x 480 x 118
Series:
NNCF
Number of Rows:
Double
Structure:
Roller Bearing
Mass:
61 KG
Grade Of Accuracy:
P0, P6, P5, or as requested
Radial Clearance:
C0,C2,C3, or as requested
Cage:
Without Cage
Seals Type:
Without Seals
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
NNCF 4972 V Complement Cylindrical Roller Bearing, Double Row; Not Separable; Cageless. Size: 360x480x118mm Inner Diameter (d): 360mm Outer Diameter (D): 480mm Thickness (B): 118mm
33021 bearing
[2013-03-17]
33021 bearing
View More
Part Number:
Dimension:
105 x 160 x 43
Structure:
taper roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P5 P6
Seals Type:
open
Bearing Material:
Gcr15
Linqing Wqk Bearing Manufacture Co., Ltd (Free Member)
NUTR2562 track rollers/NUTR2562 yoke type track rollers
US52 ~ 55 / Piece
View More
NUTR2562
25 x 62 x 25
NUTR2562
Mass:
0.45 KG
P0
lip seal
GCr15
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
40
Luoyang Best Bearing Co., Ltd (Free Member)
NUTR Series Yoke Type Track Rollers
32004 Tapered Roller Bearing 20x42x15mm
20 x 42 x 15
Tapered Roller Bearing
0.095 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
32004 Tapered Roller Bearing 20x42x15mm Weight:0.095KG Equal:2007104E
89418-M Thust Roller Bearing 90x190x60mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
89418-M
90 x 190 x 60
Thust Cylindrical Roller
9.95 KG
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
89418-M Thust Roller Bearing 90x190x60mm Stock QTY:85.pcs (More on the way) Size:90x190x60mm Weight:9.95KG