Found 1 products for NNCF4956V Double Row Cylindrical Roller Bearing
NNCF4956V (Size:280x380x100mm) Cylindrical Roller Bearing
[2022-06-29]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
NNCF 4956 V
Series:
NNCF
Number of Rows:
Double
Structure:
Roller Bearing
Mass:
34 KG
Grade Of Accuracy:
P0, P6, P5, or as requested
Radial Clearance:
C0,C2,C3, or as requested
Seals Type:
Without Seals
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
NNCF 4956 V Complement Cylindrical Roller Bearing, Double Row; Not Separable; Cageless. Size: 280x380x100mm Inner Diameter (d): 280mm Outer Diameter (D): 380mm Thickness (B): 100mm
QJF1022x1 bearing 110x169.5x28mm
[2013-05-21]
View More
Part Number:
QJF1022x1
Structure:
ball bearing
Mass:
2.50 KG
Grade Of Accuracy:
P6
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
10 days if in stock, normal delivery time if no st
Shantou Hi-tech Zone ESG Bearing Manufacture Co., Ltd. (Free Member)
QJF1022x1 four point contact ball bearing 110x169.5x28mm (also called rolling mill bearing) is used in rolling mill for the production of steel plates, hot-rolled and cold-rolled strips/coils, hot-rolled bars, rods, tube rounds, structural shapes and ...
6016 80x125x22 Deep Groove Ball Bearing with chrome steel material
deep groove ball bearing
1 KG
P0-P6
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
GCr15, GCr15SiMn, G20Cr2Ni4A
T/T Western Union MoneyGram
7-15days after the order confirmation, or as reque
shanghai STR bearing Co.ltd (Free Member)
BAH-0023 Wheel Hub Bearing 35x66x37mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
BAH-0023
Double Row Angular Contact
0.48 KG
P0~P2
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
BAH-0023 Wheel Hub Bearing 35x66x37mm Stock QTY:360.pcs (More on the way) Size:35x66x37mm Weight:0.48KG
NCF 18/560 V Full Complement Cylindrical Roller Bearing 560x680x56mm
NCF 18/560 V
Single Row Full Complement Cylindrical Roller
39.30 KG
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
NCF 18/560 V Full Complement Cylindrical Roller Bearing Size:560x680x56mm Weight:39.30KG Stock QTY:60.pcs (More on the way)