Found 1 products for NNCF4840V Double Row Cylindrical Roller Bearing
NNCF4840V (Size:200x250x50mm) Cylindrical Roller Bearing
[2022-06-27]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
NNCF 4840 V
Dimension:
200 x 250 x 50
Series:
NNCF
Number of Rows:
Double
Structure:
Roller Bearing
Mass:
5.9 KG
Grade Of Accuracy:
P0, P6, P5, or as requested
Radial Clearance:
C0,C2,C3, or as requested
Cage:
Without Cage
Seals Type:
Without Seals
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
NNCF 4840 V Complement Cylindrical Roller Bearing, Double Row; Not Separable; Cageless. Size: 200x250x50mm Inner Diameter (d): 200mm Outer Diameter (D): 250mm Thickness (B): 50mm