Found 1 products for NNCF2660160 BACKING BEARING
NNCF2660160 backing bearing for cold rolling mill and cluster mill
[2017-02-04]
View More
Part Number:
NNCF2660160
Dimension:
130 x 300.02 x 160
Mass:
66 KG
WUXI ASMI CO.,LTD (Free Member)
NNCF2660160 backing bearing Dimension:130*300.02*160mm Application: cold rolling mill & cluster mill
30208CR Taper roller bearing
[2013-05-16]
30208CR Taper roller bearing
View More
Part Number:
30208CR
Dimension:
40 x 80 x 18
Structure:
Taper roller bearing
Mass:
0.445 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P5 P6
Seals Type:
Open/Close
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
L/C T/T
Delivery time:
15~30 days after receiving deposit
Luoyang Yifan Bearing Technology CO.LTD (Free Member)
Products Name Taper roller bearing 30208CR Basic information inner diameter:40mm outer diameter:80mm Brand LYYF or according to customers’ requirement
23084CA/W33
420mm x 620mm x 150mm