Found 1 products for NNCF2658100
NNCF2658100 backing bearing for cold rolling mill and cluster mill
[2017-02-04]
View More
Part Number:
NNCF2658100
Dimension:
130 x 290 x 100
Mass:
38.42 KG
WUXI ASMI CO.,LTD (Free Member)
NNCF2658100 backing bearing Dimension: 130*290*100mm Application: cold rolling mill and cluster mill
UCP213 Pillow Block Ball Bearing
[2013-01-16]
View More
Part Number:
UCP213
Dimension:
65 x 120 x 65.1
Structure:
pillow block bearing
Grade Of Accuracy:
P0/p5/p6
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
•Item: Pillow Block Bearing UCP213 •Closures: 2 Metal Shields •Lubrication: Self Lubricated (Grease) •Dimensions: 65mm x 120mm x 65.1mm/Metric
7001CTYNDBLP4 Angular Contact Ball Bearing
7001CTYNDBLP4
12 x 28 x 8
Angular Contact Ball Bearing
Mass:
0.021 KG
P5、P4、P2
GCr15
Payment term:
100%TT before Shipping
Delivery time:
7
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
7001CTYNDBLP4 Angular Contact Ball Bearing Inner Diameter (ID):12 mm Outer diameter (OD):28 mm Width/Height: 8 mm Material:chrome steel(GCR15) Number of Row: double rows Seals type: open
6118 Deep Groove Ball Bearing 90x140x24mm
90 x 140 x 24
Deep Groove Ball Bearing
1.16 KG
P0~P6
ZZ,2RS,Open
Chrome steel Gcr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
Model:6118 Structure:Deep groove ball bearing Type:ball Brand Name: Neutral/OEM/As per your request Size:90x140x24mm 1.Seal form: open style, Z, ZZ, RS,
SIZJ19 Joint Bearing Rod Ends
SIZJ19 Joint Bearing Rod Ends
SIZJ19
19.05 x 33.32 x 22.23
rod end
ZV1
None
GCR15
TT/LC
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: SIZJ19 Structure: SIZJ Inside Diameter: 19.05 mm Outside Diameter: 33.32 mm Thickness: 22.23 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1