Found 1 products for NNCF2252140 BACKING BEARING
NNCF2252140 backing bearing for cold rolling mill and cluster mill
[2017-02-04]
View More
Part Number:
NNCF2252140
Dimension:
110 x 260 x 140
Structure:
cylindrical roller bearing
Mass:
45 KG
Grade Of Accuracy:
P4/P5
Seals Type:
OPEN
Bearing Material:
GCR15SIMN/Carburized steel
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
50-60DAYS
WUXI ASMI CO.,LTD (Free Member)
NNCF2252140 backing bearing Dimension: 110*260*140mm Application: cold rolling mill and cluster mill
7320BM 7320B 7320BT Angular Contact Ball Bearing
[2013-09-10]
View More
Part Number:
7320BM
Dimension:
100 x 215 x 47
Structure:
Angular Contact Ball Bearing
Mass:
8.41 KG
Grade Of Accuracy:
p0 p4 p5 p6 p2
Seals Type:
zz 2rs open
Bearing Material:
GCR15 Chrome Steel
Payment term:
T/T 30% in advance
Delivery time:
10 DAYS
Beijing CMTG BEARING CO.,LTD. (Free Member)
30309 Tapered Roller Bearing 45x100x25mm
45 x 100 x 25
Tapered Roller Bearing
0.984 KG
P0,P6,P5,P4,P2
Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
T/T
1-30 days
Ningbo Airco Bearings Co., Ltd. (Free Member)
30309 Tapered Roller Bearing 45x100x25mm Long life, high peformance Free of charge sample