Found 1 products for NNCF2252125
NNCF2252125 backing bearing for cold rolling mill and cluster mill
[2017-02-04]
View More
Part Number:
NNCF2252125
Dimension:
110 x 260 x 125
Structure:
cylindrical roller bearing
Mass:
40 KG
Grade Of Accuracy:
P4/P5
Seals Type:
OPEN
Bearing Material:
GCR15SIMN/Carburized steel
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
50-60DAYS
WUXI ASMI CO.,LTD (Free Member)
NNCF2252125 backing bearing Dimension: 110*260*125mm Application: cold rolling mill and cluster mill
EE108065/108142 tapered roller bearings
[2013-04-02]
View More
Part Number:
EE108065/108142
Dimension:
165.1 x 361.95 x 106.362
Structure:
tapered roller bearings
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel /carburizing steel
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
7.9372mm/0.3125inch bearing steel ball
7.9372mm/0.3125inch
bearing steel ball
Mass:
0.00204 KG
G10
steel ball
high carbon chrome bearing steel
Payment term:
FOB SHANGHAI
Delivery time:
according to the quantity
Changzhou Orient Steel Ball Co.,Ltd (Free Member)
Model: 7.9372mm/0.3125inch steel ball Material: High Carbon Chrome Steel Bearing(GCr15) Precision: G10
6417 bearing 85X210X52mm
6417 bearing 85X210X52mm
85 x 120 x 52
Deep Groove Ball Bearing
8.13 KG
P4,P5,P6
ZZ,RS,OPEN
GCr15
T/T
5-7Days
Dalian Xinyalong Technology Co., Ltd. (Free Member)
Bearing Item: Deep Groove Ball Bearing 6417, 85x210x52mm Dimension: d*D*B/mm Weight: 8.13KGS Steel material:Gcr15 Hardness:Rings=58~62 Rollers=60~62 Sturcture:Deep Groove Ball Bearing
626-2Z Miniature Deep groove ball bearing 6x19x6mm
626-2Z
6 x 19 x 6
Deep groove ball bearing
0.084 KG
P4
zz/rs
Chrome steel
TT/ western union
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
Principal data of 626-2Z Miniature Deep groove ball bearings Inside diameter: 6 mm Outside diameter: 19 mm Width: 6 mm