Found 1 products for NNCF2252125 BACKING BEARING
NNCF2252125 backing bearing for cold rolling mill and cluster mill
[2017-02-04]
View More
Part Number:
NNCF2252125
Dimension:
110 x 260 x 125
Structure:
cylindrical roller bearing
Mass:
40 KG
Grade Of Accuracy:
P4/P5
Seals Type:
OPEN
Bearing Material:
GCR15SIMN/Carburized steel
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
50-60DAYS
WUXI ASMI CO.,LTD (Free Member)
NNCF2252125 backing bearing Dimension: 110*260*125mm Application: cold rolling mill and cluster mill
7211C angular contact ball bearing
[2013-06-19]
View More
Part Number:
7211C
Dimension:
55 x 110 x 21
Structure:
ball
Mass:
0.599 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P5
Seals Type:
Open
Bearing Material:
bearing steel/carbon steel/chrome steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
50
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: 7211C Structure: angular contact ball bearing Inside Diameter: 55 mm Outside Diameter: 100 mm Thickness: 21 mm Seals Type: open Material: bearing steel/carbon steel/chrome steel Precision Rating: P0 P5
XSA14 0544N External Gear Teeth Slewing Bearing
XSA 14 0544N
474 x 640.3 x 56
Crossed Roller Slewing Bearing
44 KG
P0~P4
Rubber/Fluororubber seals
50Mn
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
35
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:XSA 14 0544N Crossed Roller Slewing Bearing Inner Diameter (ID):474 mm Outer diameter (OD):640.3 mm Width/Height: 56mm External Gear Teeth Moudle: M=6 NO. of teeth: Z=105 Pressure Angle
51101 Thrust Ball bearing
51101 Thrust Ball bearing
12 x 26 x 9
Ball Bearing
0.03 KG
ABEC1,ABEC3,ABEC5,ABEC7,ABEC9
GCR15
T/T
within 5 days
Global Bearings Manufactureing Co.,LTD (Free Member)
51101Thrust Ball bearing Model:51101 Dimension:12*26*9mm Speed:9000r/min