Found 1 products for NNCF1844120 BEARING
NNCF1844120 backing bearing for cold rolling mill and cluster mill
[2017-02-04]
View More
Part Number:
NNCF1844120
Dimension:
90 x 220.02 x 120
Structure:
cylindrical roller bearing
Mass:
27 KG
Grade Of Accuracy:
P4/P5
Seals Type:
OPEN
Bearing Material:
GCR15SIMN/Carburized steel
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
50-60DAYS
WUXI ASMI CO.,LTD (Free Member)
NNCF1844120 backing bearing Dimension: 90*220.02*120mm Application: cold rolling mill and cluster mill
6209-2RS, 6209-ZZ, 45X85X19 Bearing ,6209-RS chrom steel Deep Groove Ball Bearing
[2013-06-10]
View More
Part Number:
6208-2RZ
Dimension:
45 x 85 x 19
Structure:
Single
Mass:
0.42 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P4,P5,P6
Seals Type:
OPEN,2Z,Z,ZZ,RZ,2RZ,RS,2RS,N
Bearing Material:
Chorme Steel Gcr15,Carbon Steel , Stainless Steel
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
15-30 days after order confirmed or According to t
Ruitong bearing co.,ltd (Free Member)
46T32321J/113 Bearing 105x225x170mm
46T32321J/113
105 x 225 x 170
tapered roller bearing
Open
Chrome Steel (Gcr15)
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 46T32321J/113 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:105x225x170mm ID (inner diameter) bore: 105mm OD (outer diameter):225mm Width/Heigh/Thickness:170mm Dimensions:105mmx225mmx170mm
Hyundai R210W-5 Slewing bearing
R210W-5
1327 x 1083 x 110
single row
160 KG
10GK
seal
s48c
T/T
25DAYS
Linyi Jinan slewing bearing company (Free Member)
R210W-5 high precision slewing bearing Outer diameter :1327mm inner dia: 1083mm thickness : 110mm weight: 160kg