Found 1 products for NNCF1844120 BACKING BEARING
NNCF1844120 backing bearing for cold rolling mill and cluster mill
[2017-02-04]
View More
Part Number:
NNCF1844120
Dimension:
90 x 220.02 x 120
Structure:
cylindrical roller bearing
Mass:
27 KG
Grade Of Accuracy:
P4/P5
Seals Type:
OPEN
Bearing Material:
GCR15SIMN/Carburized steel
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
50-60DAYS
WUXI ASMI CO.,LTD (Free Member)
NNCF1844120 backing bearing Dimension: 90*220.02*120mm Application: cold rolling mill and cluster mill
68/2.5 Miniature Deep Groove Ball Bearing 2.5x6x1.8mm
[2013-08-07]
View More
Part Number:
Dimension:
2.5 x 6 x 1.8
Structure:
Shaft Support
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316. Plastic PO
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1-30 Days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
68/2.5 Miniature Deep Groove Ball Bearing 2.5x6x1.8mm Item: Miniature Deep Groove Ball Bearing 68/2.5 Type: Miniature Deep Groove Ball Bearing Material: Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316. Plastic PO Lubrication: Grease Clearance:C0,C1, ...
K20013CP0 Thin-section Ball Bearing 200x226x13mm
K20013AR0/CP0/XP0
200 x 226 x 13
Thin-section Ball Bearing
Mass:
0.62 KG
P0/P6/P5
Open
GCr15
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
35
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model: K20013AR0/CP0/XP0 Thin-section Ball bearing Inner Diameter (ID):200 mm Outer Diameter (OD):226 mm Width/Height: 13 mm
CSXB025 Thin section bearing for Radar drives
CSXB025
63.5 x 79.375 x 7.938
Thin section bearing
0.09 KG
P0 P6 P5 P4 P2
open or sealedg
Gcr15
T/T, Paypal, Western Union, L/C
1-15 days, according to the quantity you need
Qingdao Wan Ruide bearing co., LTD (Free Member)
32538E Cylindrical roller bearing 190x340x92mm