Found 1 products for NNCF 4972 V Full Complement Cylindrical Roller Bearing
NNCF4972V (Size:360x480x118mm) Cylindrical Roller Bearing
[2022-06-29]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
NNCF 4972 V
Dimension:
360 x 480 x 118
Series:
NNCF
Number of Rows:
Double
Structure:
Roller Bearing
Mass:
61 KG
Grade Of Accuracy:
P0, P6, P5, or as requested
Radial Clearance:
C0,C2,C3, or as requested
Cage:
Without Cage
Seals Type:
Without Seals
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
NNCF 4972 V Complement Cylindrical Roller Bearing, Double Row; Not Separable; Cageless. Size: 360x480x118mm Inner Diameter (d): 360mm Outer Diameter (D): 480mm Thickness (B): 118mm
CSXF075 angular contact ball bearing 190.5x228.2x19.05mm
[2014-07-01]
View More
Part Number:
CSXF075
Dimension:
190.5 x 228.2 x 19.05
Structure:
ball
Mass:
1.54 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC1, ABEC3, ABEC5,ABEC7
Seals Type:
zz or rs
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
T/T, L/C, Western Union
Delivery time:
3-30days according to your order
linqing DN Bearing Co., Ltd (Free Member)
Brand:DHXB Model:CSXF075 angular contact ball bearing Sizes:190.5x228.2x19.05mm
62FC43240 bearing
62FC43240 bearing
View More
62FC43240
310 x 430 x 240
cylindrical roller
ESG BEARING (Free Member)
22334 CCK/W33 the most novel spherical roller bearing 170*360*120mm