Found 2 products for NCF29/500V
NCF29/500V single row full complete cylindrical roller bearing
[2012-12-03]
View More
Part Number:
NCF29/500V
Dimension:
500 x 670 x 100
Structure:
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P5
Seals Type:
no
Bearing Material:
GCr15SiMn
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:NCF29/500V Dimension:500x670x100mm Class:P5 Weight: 98.4kgs The forging material:GCr15SiMn The delivery time:20-30 days The package:standard export wooden case If you want to know more, Please send us by e-mail.
NCF29/500V single-row full-roller cylindrical bearing
[2013-03-31]
View More
Part Number:
NCF29/500V
Dimension:
500 x 670 x 100
Structure:
cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
Cr:2420kn Cor:5250kn
Bearing Material:
ball bearing steel
China BRG Bearing (Free Member)
Item: NCF29/500V 500x670x100 Bearings Type: single-row full-roller cylindrical bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 500mm x670x100mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 500mm OD (outer diameter): 670mm Width/Height/thickness: 100mm
61876 380*480*47mm
61876 380*480*47mm
380 x 480 x 47
deep groove ball
ABEC-1 ,ABEC-3 ,or P0,P6,P5
Seals Type:
Open ZZ 2RS
Delivery time:
depend on order
RKF BEARINGS (Free Member)
Model Number: 61876 Structure: Deep Groove Type: Ball In Diameter: 380 mm Out Diameter: 480 mm Thickness: 46 mm
FYD 5200 5200zz 5200 2RS double row angular contact ball bearings 10x30x14.3mm 0.049kg
5200 5200zz 5200 2RS
10 x 30 x 14.3
ball bearing
Mass:
0.049 KG
P0,P6,P5,P4
open,zz,2rs
GCR15
Payment term:
T/T
Delivery time:
Ex-stock
FYD TRANSMISSION PARTS CO.,LIMITED (Free Member)
5200 5200zz 5200 2RS bearing 5200 5200zz 5200 2RS double row angular contact ball bearings 10x30x14.3mm 5200 5200zz 5200 2RS FYD double row angular contact ball bearings 0.049KG