Found 2 products for NCF2992V cylindrical roller bearing
NCF 2992 V Full Complement Cylindrical Roller Bearing 460x620x95mm
[2014-06-10]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
NCF 2992 V
Dimension:
460 x 620 x 95
Structure:
Single Row Full Complement Cylindrical Roller
Mass:
81.10 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
Paypal ; Western Union ; T/T
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
NCF 2992 V Full Complement Cylindrical Roller Bearing Size:460x620x95mm Weight:81.10KG Stock QTY:35.pcs (More on the way)
NCF2992V Cylindrical Roller Bearing 460x620x95mm
[2016-04-25]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
NCF2992V
Dimension:
460 x 620 x 95
Structure:
Cylindrical Roller Bearing
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
NCF2992V Cylindrical Roller Bearing Bearing Model No.: NCF2992V Type: Cylindrical Roller Bearing Size: 460x620x95mm
160 x 240 x 38
angular contact ball bearing
Grade Of Accuracy:
P6, P5, P4, P2
Seals Type:
Open
Chrome Steel (Gcr15), Ceramics, Stainless Steel
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 7032B, 7032C, 7032AC, 7032CTA, 7032CETA Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:160x240x38mm ID (inner diameter) bore: 160mm OD (outer diameter):240mm Width/Heigh/Thickness:38mm Dimensions:160m ...
22338 bearing
22338 bearing
View More
190 x 400 x 132
Spherical Roller
P2 P4 P5
double
Gcr15
IKC Bearing Company (Free Member)
Model: 22338R d (inner diameter): 190mm OD (outside diameter): 400mm B (thickness): 132mm r (min): 5 Cr (dynamic load): 1900kN Cor (static load): 2610kN Grease (greased): 880rpm Oil (oil lubrication): 1200rpm
COM6 COM6T COR6 COR6T Inch Bearing 0.375x0.8125x0.406
COM6
0.375 x 0.8125 x 0.406
Inch Spherical Bearings
P0 P6 P5 P4
protective coated
SAE52100 steel, heat treated chrome plated.Stainless steel
T/T, Western Union
Delivery time:
In stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:COM6 COM6T COR6 COR6T 0.375*0.8125*0.406 inch Type: Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:0.3125inchx0.75inchx 0.375inch/inch ID (inner diameter)/Bore: 0.375inch OD (outer diameter): 0.8125inch Width/Height/thickn ...
BK2518 RS Drawn Cup Needle Roller Bearings 25x32x18mm
BK2518 RS
25 x 32 x 18
Drawn Cup Needle Roller Bearings with Retainer
Mass:
0.0353 KG
P0 P6 P5 P4 P2
RS 2RS
bearing steel Gcr15
TT ,PAYPAL ,Western Union
according your quantity
FENGYUN IMPORT & EXPORT CO.,LIMITED (Free Member)
Item No:BK2518 RS Drawn Cup Needle Roller Bearings 25x32x18mm Type:Drawn cup needle roller bearings with retainer Material:bearing steel Gcr15