Found 2 products for NCF18/600V bearing
NCF18/600V single row full complete cylindrical roller bearing
[2012-12-03]
View More
Part Number:
NCF18/600V
Dimension:
600 x 730 x 60
Structure:
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P5
Seals Type:
no
Bearing Material:
GCr15SiMn
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:NCF18/600V Dimension:600x730x60mm Class:P5 Weight: 48.9kgs The forging material:GCr15SiMn The delivery time:20-30 days The package:standard export wooden case If you want to know more, Please send us by e-mail.
NCF18/600V single-row full-roller cylindrical bearing
[2013-03-31]
View More
Part Number:
NCF18/600V
Dimension:
600 x 730 x 60
Structure:
cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
Cr:1140kn Cor:2680kn
Bearing Material:
ball bearing steel
China BRG Bearing (Free Member)
Item: NCF18/600V 600x730x60 Bearings Type: single-row full-roller cylindrical bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 600mm x 730mm x60mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 600mm OD (outer diameter): 730mm Width/Height/thickness: 60mm
B7036-C-T-P4S-UL precision bearing 180x280x46mm
B7036-C-T-P4S-UL
180 x 280 x 46
angular contact ball bearing
Mass:
15 KG
P6, P5, P4, P2, ABEC3, ABEC5, ABEC7, ABEC9
Seals Type:
open
bearing steel
Payment term:
TT/LC/WU/MG
Delivery time:
2-3 work days
NANJING Bori Bearing Import & Export Co., Limited (Free Member)
B7036-C-T-P4S-UL precision bearing 180x280x46mm Nanjing Bori Bearing Import & Export Co., Limited supply all precision bearings, most of world-wide famous brands are in stock.
32308B tapered roller bearing
32308B tapered roller bearing
32308B
40 x 90 x 35.25
tapered roller bearing
Mass:
1.01 KG
p0
Payment term:
FOB
Delivery time:
ACCORDING THE SPECIFIC QUANTITY
MDZC BEARING CO.,LTD (Free Member)
ID:40MM OD :90mm T:35.250mm , The widely used bearing. there is have two diffrent quanlity : carbon steel quanlity and chrome steel quanlity.