Found 2 products for NCF18/500V
NCF18/500V single row full complete cylindrical roller bearing
[2012-12-03]
View More
Part Number:
NCF18/500V
Dimension:
500 x 620 x 56
Structure:
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P5
Seals Type:
no
Bearing Material:
GCr15SiMn
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:NCF18/500V Dimension:500x620x56 mm Class:P5 Weight: 35kgs The forging material:GCr15SiMn The delivery time:20-30 days The package:standard export wooden case If you want to know more, Please send us by e-mail.
NCF18/500V single-row full-roller cylindrical bearing
[2013-03-31]
View More
Part Number:
NCF18/500V
Dimension:
500 x 620 x 56
Structure:
cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
Cr:960kn Cor:2120kn
Bearing Material:
ball bearing steel
China BRG Bearing (Free Member)
Item: NCF18/500V 500x620x56 Bearings Type: single-row full-roller cylindrical bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 500mm x620x56mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 500mm OD (outer diameter): 620mm Width/Height/thickness: 56mm
GE85XS/K spherical plain bearing
GE85XS/K
85 x 135 x 74
GE XS/K
ZV1
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GE85XS/K 85mm*135mm*74mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 85mm x 135mm x74mm/Metric
QJ232M Bearing 160x290x48mm
QJ232M Bearing 160x290x48mm
QJ232M
160 x 290 x 48
angular contact ball bearing
Mass:
14.5 KG
P6, P5, P4, P2
Seals Type:
open
chrome steel, stainless steel
Payment term:
T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: QJ232M Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:160x290x48mm ID (inner diameter) bore: 160mm OD (outer diameter):290mm Width/Heigh/Thickness:48mm Dimensions:160mmx290mmx48mm
SL 182218 bearing
SL 182218 bearing
SL 182218
90 x 160 x 40
Mass:
3.48 KG
P0 P6 P5 P4 P2
Open
bearing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
45 days
Xing Xin Yu bearings (Free Member)
Products name Cylindrical Roller Bearings SL 182218 Brand name XY Dimension (dXDxT) 90x160x40 mm Basic load ratings(KN) Dyn(C):285000 KN Stat(C0):365000 KN
SN319 shaft block bearing 95x200x125mm
SN319
95 x 200 x 125
shaft block bearing
P0,P6,P5,P4,P2
Chrome steel Gcr15
TT/LC
Delivery time:
1-30 DAYS
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
SN319 shaft block bearing 95x200x125mm Item:SN319 shaft block bearing Type: shaft block bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5