Found 2 products for NCF18/500V bearing
NCF18/500V single row full complete cylindrical roller bearing
[2012-12-03]
View More
Part Number:
NCF18/500V
Dimension:
500 x 620 x 56
Structure:
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P5
Seals Type:
no
Bearing Material:
GCr15SiMn
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:NCF18/500V Dimension:500x620x56 mm Class:P5 Weight: 35kgs The forging material:GCr15SiMn The delivery time:20-30 days The package:standard export wooden case If you want to know more, Please send us by e-mail.
NCF18/500V single-row full-roller cylindrical bearing
[2013-03-31]
View More
Part Number:
NCF18/500V
Dimension:
500 x 620 x 56
Structure:
cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
Cr:960kn Cor:2120kn
Bearing Material:
ball bearing steel
China BRG Bearing (Free Member)
Item: NCF18/500V 500x620x56 Bearings Type: single-row full-roller cylindrical bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 500mm x620x56mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 500mm OD (outer diameter): 620mm Width/Height/thickness: 56mm
SA20C SI20C Bearing 20x53x16mm
SA20C SI20C Bearing 20x53x16mm
SI20C
20 x 53 x 16
Rod End Bearing
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
protective coated
Stainless steel,GCr15,Carbon steel
Payment term:
T/T, Western Union
Delivery time:
In stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:SA20C SI20C 20*53*16mm Type: Rod end Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:20mmx53mmx16mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 20mm OD (outer diameter): 53mm Width/Height/thickness: 16mm
NKI38/30 Needle Roller Bearing
NKI38/30 Needle Roller Bearing
NKI38/30
38 x 53 x 30
Needle Roller Bearing NKI38/30
Mass:
- KG
P2
Open
Chrome steel
Payment term:
T/T,L/C
Delivery time:
Within 3 days after recieve payment
Wuxi Skybright Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Specifications 1. Nice quality. 2.OEM service 3.Competitive price
6202-Z deep groove ball bearing 15*35*11mm