Found 1 products for NCF 2860 V cylindrical roller bearings of full complement rolling elements
NCF2860V full complement cylindrical roller bearings 300X380X48mm
[2021-12-08]
US50 ~ 60 / Piece
View More WhatsApp: +8613654942093
Part Number:
NCF2860V
Number of Rows:
single row
Structure:
Full complement of rolling elements
Mass:
12 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5
Radial Clearance:
C3,C2,C0,C4
Bearing Material:
GCr15/Chrome steel
Delivery time:
1-2 days for stock bearing
Shipping Ways:
By sea,by air,DHL,FedEx
REF:
SL182860
Wafangdian King Keto Bearing Co.,Ltd (VIP Member)
NCF2860V single row full complement cylindrical roller bearings with high capacity made in China.
32022X2 Bearing
[2014-03-22]
32022X2 Bearing
View More
Part Number:
32022X2
Structure:
taper roller
Mass:
3.1 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6
Seals Type:
open
Bearing Material:
GcR15
Payment term:
TT
Delivery time:
3-5 days after payment received
Zhonchuang Trade (HK) Co.,Ltd (Free Member)
32022X2 Bearing Inner diameter:110mm Outside diameter:170mm Thickness: 36mm
23964 bearing
23964 bearing
spherical roller bearing
P6
GCr15
within 10 days if in stock, within 45 days if no s
Shantou Hi-tech Zone ESG Bearing Manufacture Co., Ltd. (Free Member)
32026/Z1 bearing 130x200x45mm
32026/Z1 bearing 130x200x45mm
32026/Z1
Tapered Roller Bearing
4.94 KG
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
Model:32026/Z1 Structure: Taper Roller Bearing Type:roller Brand Name: Neutral/OEM/As per your request Size:130x200x45mm
29480 thrust spherical roller bearing 400x710x185mm