Found 1 products for NCF 2236 V/C3 full complement cylindrical roller bearings
NCF2236V single row full complement cylindrical roller bearings 180X320X86mm
[2021-09-15]
US18 ~ 22 / Piece
View More WhatsApp: +8613654942093
Part Number:
NCF2236V
HS Code:
Number of Rows:
single row
Structure:
Full complement of rolling elements
Grade Of Accuracy:
P0,P6
Radial Clearance:
C3,C2,C0,C4
Payment term:
T/T,WESTERN UNION
Delivery time:
1-2 days for stock bearing
Shipping Ways:
By sea,air,express
Wafangdian King Keto Bearing Co.,Ltd (VIP Member)
NCF2236V single row full complement cylindrical roller bearings for crane,converyor,ships.
deep groove ball bearing 6218-RS
[2013-06-27]
View More
Part Number:
6218-RS
Structure:
Deep Groove
Grade Of Accuracy:
ABEC-1(P0), ABEC-3(P6)
Seals Type:
RS
Bearing Material:
Gcr15/Carbon Steel/Nylon/Designed
Payment term:
L/C;T/T; Western Union;MoneyGram
Delivery time:
Within 7-12 work days after receiving the deposit.
Genuine international development Co.,Ltd (Free Member)
Structure Deep Groove Type Ball Brand Name gul/oem/skf Bore Size 90 mm Outside Diameter 160 mm Model Number 6218-RS Precision Rating ABEC-1(P0), ABEC-3(P6)
24034 CC/W33 self-aligning roller bearing 170x260x90mm
View More
24034 CC/W33
self-aligning roller bearing
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome steel Gcr15
TT/LC
1-30 days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
24034 CC/W33 self-aligning roller bearing 170x260x90mm Item:24034 CC/W33 self-aligning roller bearing Type:self-aligning roller bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5