Found 1 products for NCF 2236 V.C3 full complement cylindrical roller bearings for converyor
NCF2236V single row full complement cylindrical roller bearings 180X320X86mm
[2021-09-15]
US18 ~ 22 / Piece
View More WhatsApp: +8613654942093
Part Number:
NCF2236V
Dimension:
180 x 320 x 86
HS Code:
Number of Rows:
single row
Structure:
Full complement of rolling elements
Grade Of Accuracy:
P0,P6
Radial Clearance:
C3,C2,C0,C4
Cage:
NO CAGE
Payment term:
T/T,WESTERN UNION
Delivery time:
1-2 days for stock bearing
Shipping Ways:
By sea,air,express
Wafangdian King Keto Bearing Co.,Ltd (VIP Member)
NCF2236V single row full complement cylindrical roller bearings for crane,converyor,ships.
99550/100 tapered roller bearing 18x34x16mm
[2013-06-25]
View More
Part Number:
Dimension:
18 x 34 x 16
Structure:
tapered roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1-30 days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
99550/100 tapered roller bearing 18x34x16mm Item: tapered roller Bearing 99550/100 Type: tapered roller Bearing Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
KA090 Thin-section Ball Bearing
View More
KA090CP0/XP0
9 x 9.5 x 0.25
Thin-section Ball Bearing
Mass:
0.2 KG
P0~P5
Seals Type:
Open
Bearing Material:
GCr15
100%TT before shipping
15
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:KA090CP0/XP0 Thin-section Ball bearing Inner Diameter (ID):9 inch Outer Diameter (OD):9.5 inch Width/Height: 0.25 inch Material:chrome steel(GCR15) Weight:0.2 kg Number of Row: singl
Spherical roller bearing 22210 K, 22210CCK/W33 + H310 50x90x23mm
22210 K
50 x 90 x 23
Spherical roller bearing
Mass:
0.6 KG
P4
Seals Type:
zz/rs
Chrome steel
TT/ western union
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
22210E, 22210, 22210EAS spherical roller bearing 50x90x23mm
KH25 Linear Ball Bearing 25x35x40mm