Found 1 products for NCF 1838 V/C3 bearings
NCF1838V Full complement cylindrical roller bearings 190X240X24mm
[2021-11-29]
US18 ~ 22 / Piece
View More WhatsApp: +8613654942093
Part Number:
NCF1838V
Dimension:
190 x 240 x 24
Series:
Single row full complement cylindrical roller bearings
Number of Rows:
single row
Structure:
Full complement of rolling elements
Mass:
2.45 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5
Radial Clearance:
C3,C2,C0,C4
Cage:
V (no cage)
Seals Type:
OPEN STYLE
Bearing Material:
GCr15/Chrome steel
Payment term:
T/T,WESTERN UNION
Delivery time:
1-2 days for stock bearing
Shipping Ways:
By sea,air,express
REF:
SL181838
Wafangdian King Keto Bearing Co.,Ltd (VIP Member)
NCF1838V full complement cylindrical roller bearings for single row made in China
K7*10*10TN Radial needle roller and cage assemblies
[2013-08-27]
View More
Part Number:
K7*10*10TN
Dimension:
7 x 10 x 10
Structure:
needle roller bearing
Mass:
0.0011 KG
Grade Of Accuracy:
/
Seals Type:
ST12
Bearing Material:
Bearing steal
Payment term:
L/C D/A D/P T/T Western Union MoneyGram
Delivery time:
We have big warehouse to have products in stock
Changzhou Shine Bearing Co., Ltd. (Free Member)
R30204 bearing
R30204 bearing
View More
R30204
20 x 47 x 14
taper roller bearing
0.126 KG
P0,P6
open
Gcr15
TT
3-5days after payment
Zhonchuang Trade (HK) Co.,Ltd (Free Member)
R30204 Tapered roller bearing with ready stock Inner diameter: 20mm Outside diameter:47mm Thickness:14mm Weight: 0.126kg Seal: Open, Number of Row:Single Row Material: chrome steel,GCR15 Material Model:R30204