Found 1 products for MMXC 1909 Precision robot joints bearings
MMXC1909 Thin-section Crossed Roller Bearing size:45X68X12mm
[2014-09-27]
View More
Part Number:
MMXC1909
Dimension:
45 x 68 x 12
Structure:
Thin-section Crossed Roller Bearing
Mass:
0.16 KG
Grade Of Accuracy:
P0/P6/P5/P4/P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
100%TT
Delivery time:
5
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
UCP209 bearing housing
[2013-04-09]
UCP209 bearing housing
View More
Part Number:
UCP209
Dimension:
45 x 49.2 x 108
Structure:
pillow block bearing
Grade Of Accuracy:
abec-1,abec-3,abec-5
Seals Type:
zz, 2rs
Bearing Material:
Chrome steel
Shenzhen Youmeite Bearings Co., Ltd (Free Member)
UCP209 bearing housing Type:pillow block Bore:45mm Outside dia:49.2mm Width:108mm Length:190mm Weight:2.2kg
150KBE031+ L double row tapered roller bearings
150KBE031+ L
150 x 250 x 100
double row tapered roller bearing
Mass:
17.8 KGS KG
P0
without
bearing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
in stock
Yakang Bearing Supplies (Free Member)
bearing part NO.: 150KBE031 + L Type: Double row tapered roller bearings Dimension: 150mm x 250mm x 100mm
1080800 Deep groove ball bearing 10x19x5mm
10 x 19 x 5
Deep groove ball bearing
P0,P6,P5,P4,P2
open
Chrome steel Gcr15
TT/LC
1-30 Days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
1080800 Deep groove ball bearing 10x19x5mm Item:1080800 Deep groove ball bearing Type: Deep groove ball bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5