Found 1 products for MFQ13003 Coal Winning Machine Walking Wheel Bearing
MFQ13003 (Size:80x130x80mm) Shearer Bearing
[2023-06-25]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
MFQ13003
Dimension:
80 x 130 x 80
Number of Rows:
Double
Structure:
Roller Bearing
Mass:
8 KG
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
MFQ13003 Cylindrical Roller Bearing, Shearer Bearing, Double Row Size: 80x130x80mm Bore Diameter: 80mm Outside Diameter: 130mm Width: 80mm
XC7014-C-T-P4S Main spindle bearing
[2013-03-18]
View More
Part Number:
XC7014-C-T-P4S
Dimension:
70 x 110 x 20
Structure:
Machine tool main spindle bearing
Grade Of Accuracy:
P2, P4, P5
Seals Type:
open or sealed
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15,Chrome Steel
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Description: Machine tool main spindle bearing Type: XC7014-C-T-P4S bearing Machine tool main spindle bearing Dimension: 70x110x20 mm/Metic ID(inner diameter)/Bore:70mm OD(outer diameter):110 mm Width/Height/thickness:20mm
KR35 Track Roller Bearing 16x35x52mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
KR35
16 x 35 x 52
Track Roller
Mass:
0.18 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Open / PP
Bearing Steel,GCr15
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
Within 3 working days.
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
KR35 Bearing Size:16x35x52mm Weight:0.18KG Stock QTY:169sets