Found 1 products for M6CT 30150A thrust roller bearing
large gearbox shaft bearing M6CT30150A 30x150x335mm
[2022-06-07]
US100 ~ 1000 / Piece
View More
Part Number:
M6 CT30150A
Dimension:
30 x 150 x 335
Old Code:
m6ct30150a
HS Code:
Number of Rows:
6
Structure:
Tandem roller bearing
Mass:
6 KG
Grade Of Accuracy:
P6 P5
Radial Clearance:
C1 C2 C3
Bearing Material:
GCr15SiMn
Payment term:
T/T,WU, LC
Delivery time:
IN STOCK
Shipping Ways:
by sea or by air
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
M6CT30150A is6stages thrust roller bearing with inner dia:30mm size,outer diameter:150mm ,the height:335mm
POM6009 Plastic Bearings 45x75x16mm
[2013-08-07]
View More
Part Number:
POM6009
Dimension:
45 x 75 x 16
Structure:
Plastic Bearings
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Bearing Material:
Plastic
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
POM6009 Plastic Bearings 45x75x16mm Item: Plastic Bearings POM6009 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
NU206EM Roller Bearing
NU206EM Roller Bearing
NU206EM
30 x 62 x 16
Roller Bearing
Mass:
0.45 KG
ABEC1,ABEC3,ABEC5,ABEC7,ABEC9
Seals Type:
open
Gcr15
T/T in advanced
within 5 days
Global Bearings Manufactureing Co.,LTD (Free Member)
NU306EM Roller Bearing Model:NU306EM Dimension:30*62*16mm Brass cage Basic dynamic load rating:44kN Basic static load rating:36.5kN Limit Speed:14000r/min
6211-2Z/VA201 High Temperature Resistant Ball Bearing 55x100x21mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
6211-2Z/VA201
55 x 100 x 21
Deep Groove
0.61 KG
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
6211-2Z/VA201 High Temperature Resistant Ball Bearing Stock QTY:260.pcs (More on the way) Size:55x100x21mm Weight:0.61KG
7309 BECBJ Ball Bearings Radial and Axial Loading 45 x 100 x 25mm
7309 BECBJ
45 x 100 x 25
angular contact ball bearing
0.86 KG
ABEC-1 to ABEC-9 ; P0 to P2
Open
GCr15, Chrome Steel
TT / LC / Western Union
5-7days after order confirmed
Wuxi FSK Transmission Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Bearing No: 7309 BECBJ Size: 45 x 100 x 25mm Bearing Name: Angular Contact Ball Bearing