Found 4 products for M4CT33105 bearing
M4CT33105 bearing
[2015-04-22]
M4CT33105 bearing
View More
Part Number:
M4CT33105
Dimension:
33 x 105 x 150.5
Structure:
tapered roller bearing
Mass:
7.11 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
-30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
M4CT33105 Parallel Screw Extruder Bearing 33*105*150.4mm
[2017-01-06]
View More
Part Number:
M4CT33105
Dimension:
33 x 105 x 150.4
Structure:
cylindrical roller thrust bearing
Mass:
7.11 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2,
Seals Type:
open
Bearing Material:
Bearing steel/Chrome steel/
Payment term:
TT/PayPal/LC/
Delivery time:
within 3-5 days
Jinan Tianyuan Bearing Co.,Ltd (Free Member)
M4CT33105 Multi-stage Tandem Thrust Roller Bearing
M4CT33105
thrust roller bearing
4 KG
P0,P6,P5,P4
open,ZZ or 2RS
Gcr15
Bank swift,west union or PayPal
within 2 days
Wuxi Guangqiang Bearing Co.,Ltd. (Free Member)
thrust tandem roller M4CT33105 bearing 33x105x151mm
US100 ~ 1000 / Piece
M4 CT33105
33 x 105 x 151
Old Code:
m4ct33105
HS Code:
Number of Rows:
4
Tandem roller bearing
10 KG
P6 P5
Radial Clearance:
C1 C2 C3
Cage:
Brass cage
GCr15SiMn
T/T,WU, LC
IN STOCK
Shipping Ways:
by sea or by air
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
M4CT33105 is 4 stages thrust roller bearing with inner dia:33mm size,outer diameter:105mm ,the height:151mm