Found 1 products for LWLF30C1BCSPS1 linear side
LWLF30B LWLF30C1BCSPS1 Ball Retained Type Wide Rail Type Linear Slide
[2020-03-26]
US56 ~ 65 / Piece
View More
Part Number:
LWLF30C1BCSPS1
Dimension:
15 x 50 x 50
Old Code:
LWLF30C1BCSPS1
HS Code:
Structure:
wide rail type block
Mass:
0.2 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Radial Clearance:
C0,C3,C4
Bearing Material:
Gcr15 steel or Stainless Steel
Payment term:
T/T,PayPal or West Union
Delivery time:
within 3 days
Shipping Ways:
by express,by air or by sea
Wuxi Guangqiang Bearing Co.,Ltd. (Free Member)
31306 Single Row Tapered Roller Bearing
[2013-01-29]
View More
Part Number:
Dimension:
30 x 72 x 20.75
Structure:
Single Row Tapered Roller Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5
Seals Type:
open
Bearing Material:
Gcr15
HANGZHOU SMK BEARING CO. LTD (Free Member)
Item: 31306 single row tapered roller bearing Dimensions: 30mm x 72mm x 20.75mm/Metric Material: Chrome Steel Closures: open Lubrication: Self Lubricated (Grease) Dynamic load rating Cr: 52.5 KN Static load rating Cr: 60.4 KN
HSS71915C/P4 High Speed Precision Ball Bearing
HSS71915C/P4
75 x 105 x 16
angular contact ball bearing
ABEC7
Seals Type:
2RS
Si3N4 GCr15 ZGCr15
Ningbo Yonghuan bearing Co.,ltd (Free Member)
22352RK Spherical Roller Bearings 260*540*165mm
22352RK
260 x 540 x 165
Spherical roller bearings
Mass:
192 KG
P0 ~ P5
Open
Chrome steel Gcr15
Payment term:
T/T L/C Any transaction mode
Delivery time:
According to the actual order
SIBIAI (HONG KONG) BEARINGS LIMITED (Free Member)
16008 ball bearing 40×68×9mm
16008 ball bearing 40×68×9mm
40 x 68 x 9
Deep Groove Ball Bearing
0.13 KG
P6/P5/P4
2RS1/ZZ/Z
Gcr15
TT/Western Union/LC at sight
Within one week
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
Bearing part number: 16008 Type: deep groove ball bearing, single row Bore diameter: 40 mm