Found 3 products for LMKP13LUU bearing
LMKP13LUU Flanged Linear Bearing 13x23x61mm
[2016-11-03]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
LMKP13LUU
Dimension:
13 x 23 x 61
Structure:
Linear Bearing
Bearing Material:
Chrome Steel / Bearing Steel
Payment term:
by T/T in advance.
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
LMKP13LUU Flanged Linear Bearing / Flanged Linear Bushing / Linear Motion Bearing Bearing Model No. :LMKP13LUU Type: Linear Bearing Size:13x23x61mm
LMKP13LUU Bearing 13x23x61mm
[2013-05-24]
LMKP13LUU Bearing 13x23x61mm
View More
Part Number:
LMKP13LUU
Dimension:
3 x 23 x 61
Structure:
Linear bearing
Mass:
0.108 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Payment term:
T/T
Delivery time:
Large quantity in stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:LMKP13LUU 13*23*61 Bearing Type: Flange Linear bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions:13mmx 23mmx 61mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 13mm OD (outer diameter): 23mm Width/Height/thickness: 61mm
LMKP13LUU Flange Type linear bearing 13x23x61mm
View More
LMKP13LUU
13 x 23 x 61
Flange Type linear bearing
Mass:
0.108 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
UU
bearing steel Gcr15,high carbon steel
TT ,PAYPAL ,Western Union,LC
Delivery time:
according your quantity
FENGYUN IMPORT & EXPORT CO.,LIMITED (Free Member)
Item:LMKP13LUU Flange Type linear bearing 13x23x61mm Type:Long Pilot Pattern Square Flange Type Lubrication: Oil or Grease This type is metric dimension ,widely used in Asia and other countries .any more information please send inquire to me