Found 3 products for LMKP10LUU bearing
LMKP10LUU Flanged Linear Bearing 10x19x55mm
[2016-11-03]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
LMKP10LUU
Dimension:
10 x 19 x 55
Structure:
Linear Bearing
Bearing Material:
Chrome Steel / Bearing Steel
Payment term:
by T/T in advance.
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
LMKP10LUU Flanged Linear Bearing / Flanged Linear Bushing / Linear Motion Bearing Bearing Model No. :LMKP10LUU Type: Linear Bearing Size:10x19x55mm
LMKP10LUU Bearing 10x19x55mm
[2013-05-23]
LMKP10LUU Bearing 10x19x55mm
View More
Part Number:
LMFP12LUU
Dimension:
10 x 19 x 55
Structure:
Linear bearing
Mass:
0.078 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Payment term:
T/T
Delivery time:
Large quantity in stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:LMKP10LUU 10*19*55 Bearing Type: Flange Linear bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions:10mmx 19mmx 55mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 10mm OD (outer diameter): 19mm Width/Height/thickness: 55mm
LMKP10LUU Flange Type linear bearing 10x19x55 mm
View More
LMKP10LUU
Flange Type linear bearing
Mass:
0.078 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
UU
bearing steel Gcr15,high carbon steel
TT ,PAYPAL ,Western Union,LC
Delivery time:
according your quantity
FENGYUN IMPORT & EXPORT CO.,LIMITED (Free Member)
Item:LMKP10LUU Flange Type linear bearing 10x19x55 mm Type:Long Pilot Pattern Square Flange Type Lubrication: Oil or Grease This type is metric dimension ,widely used in Asia and other countries .any more information please send inquire to me