Found 3 products for LMFP10LUU
LMFP10LUU Bearing 10x19x55mm
[2013-05-23]
LMFP10LUU Bearing 10x19x55mm
View More
Part Number:
LMFP10LUU
Dimension:
10 x 19 x 55
Structure:
Linear bearing
Mass:
0.098 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Payment term:
T/T
Delivery time:
Large quantity in stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:LMFP8LUU 10*19*55 Bearing Type: Flange Linear bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions:10mmx 19mmx 55mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 10mm OD (outer diameter): 19mm Width/Height/thickness: 55mm
LMFP10LUU Flange Type linear bearing 10x19x55mm
[2013-07-05]
View More
Part Number:
LMFP10LUU
Dimension:
10 x 19 x 55
Structure:
Flange Type linear bearing
Mass:
0.098 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
UU
Bearing Material:
bearing steel Gcr15,high carbon steel
Payment term:
TT ,PAYPAL ,Western Union,LC
Delivery time:
according your quantity
FENGYUN IMPORT & EXPORT CO.,LIMITED (Free Member)
Item:LMFP10LUU Flange Type linear bearing 10x19x55mm Type:LONG PILOT PATTERN CIRCULAR FLANGE TYPE Lubrication: Oil or Grease This type is metric dimension ,widely used in Asia and other countries .any more information please send inquire to me
LMFP10LUU
Flange Type linear bearing
UU
TT/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
LMFP10LUU Flange Type linear bearing 10x19x55mm Item: linear bearing LMFP10LUU Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5