Found 2 products for LMF40LUU linear bearing
LMF40LUU Flanged Linear Ball Bearing 40x60x151mm
[2013-11-02]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
LMF40LUU
Structure:
Linear Ball
Mass:
1.50 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
UU
Bearing Material:
Bearing Steel,GCr15
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
LMF40LUU Flanged Linear Ball Bearing Stock QTY: 120pcs (More on the way) Size: 40x60x151mm Weight:1.50KG
LMF40LUU Flanged Linear Bearing 40*60*151mm
[2020-05-02]
US100 ~ 500 / Piece
View More
Part Number:
LMF40LUU
Old Code:
LMF40LUU
HS Code:
Number of Rows:
single row
Structure:
FlangedLinear Bearing
Mass:
1.56 KG
Grade Of Accuracy:
P4 , P5 , P6, P0
Radial Clearance:
C0 , C3
Bearing Material:
Chrome steel
Payment term:
100% TT in advance
Delivery time:
within 3-5days after payment
Shipping Ways:
air freight, sea freight , and express
WOMO Industrial & Auto Parts LTD (Free Member)
LMF40LUU inner d : 40mm , out D :60mm, thickness B:151mm , unit weight :1.56kgs, ready in stock 10000PCS , We have our own bearing factory to OEM it
NU2326MC4 + HJ2326 cylindrical roller bearing 130x280x93mm
View More
NU2326MC4
Cylindrical Roller Bearing
38 KG
P4
Seals Type:
zz/rs
Chrome steel
TT/ western union
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
bearing: NU2326MC4 d : 130mm D: 280mm B: 93mm
AGA BRAND 61903N/P6 Deep Groove Ball Bearing 17*30*7
61903N/P6
Deep Groove Ball Bearing
0.018 KG
P0,P6,P5,P4,P2
open
Chrome Steel, Carbon Steel, Stainless Steel, Plastic, Ceramic
L/C T/T Western Union MoneyGram
Normally ready goods and stock within 7-10 days
Linqing Guowei Bearing Company (Free Member)
6015 Deep Groove Ball Bearing 75x115x20mm
Deep Groove Ball Bearing
0.603 KG
P0, P2, P4, P5, P6
zz / 2rs/ open
Bearing steel, Chrome steel
T/T, PayPal, Western Union
within 5 days
World Bearings Limited (Free Member)
6015 Deep Groove Ball Bearing 75x115x20mm fast delivery competitive price