Found 2 products for LMF13LUU linear bearing
LMF13LUU Flanged Linear Bearing 13x23x61mm
[2016-10-31]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
LMF13LUU
Dimension:
13 x 23 x 61
Structure:
Linear Bearing
Bearing Material:
Chrome Steel / Bearing Steel
Payment term:
by T/T in advance.
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
LMF13LUU Flanged Linear Bearing / Flanged Linear Bushing / Linear Motion Bearing Bearing Model No. :LMF13LUU Type: Linear Bearing Size:13x23x61mm
LMF13LUU Flanged Linear Bearing 13*23*61mm
[2020-05-02]
US100 ~ 500 / Piece
View More
Part Number:
LMF13LUU
Dimension:
13 x 23 x 61
Old Code:
LMF13LUU
HS Code:
Number of Rows:
single row
Structure:
FlangedLinear Bearing
Mass:
0.130 KG
Grade Of Accuracy:
P4 , P5 , P6, P0
Radial Clearance:
C0 , C3
Bearing Material:
Chrome steel
Payment term:
100% TT in advance
Delivery time:
within 3-5days after payment
Shipping Ways:
air freight, sea freight , and express
WOMO Industrial & Auto Parts LTD (Free Member)
LMF13LUU inner d : 13mm , out D :23mm, thickness B:61mm , unit weight :0.130kgs, ready in stock 10000PCS , We have our own bearing factory to OEM it
UCP207 BEARING 35x42.9x172MM
UCP207 BEARING 35x42.9x172MM
View More
UCP207
35 x 42.9 x 172
single
Mass:
1.6 KG
Grade Of Accuracy:
po,p6,p5
Seals Type:
single
cast iron
30%TT IN ADVANCE ,70%see copy bill of loading
Delivery time:
30DAYS
Linqing DEO bearing Co.,Ltd (Free Member)
UCP207 BEARING 35x42.9x172MM: 1. OWN FACTORY 2.LARGE STOCK 3.PROFESSIONAL SERVICE
NU2308E cylindrical roller bearing 40*90*33mm
NU2308E
40 x 90 x 33
cylindical roller bearing
0.974 KG
P0,P6
Seals Type:
ZZ,RS,OPEN
GCr15
30%TT
45 days after firm order
Xiamen Power-Star Bearing Industry Co., Ltd (Free Member)
Item:NU2308E bearing Type: cylindrical roller bearing Material: GCr15 Size:40x90x33mm
GE 6 C Spherical plain bearing 6x14x6mm
GE 6 C
6 x 14 x 6
Spherical plain bearing
P0,P6,P5,P4,P2
TT/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE 6 C Spherical plain bearing 6x14x6mm Item: Spherical plain bearing GE 6 C Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
MR106ZZ Miniature Ball Bearing 6X10X3mm
MR106ZZ
6 x 10 x 3
Miniature Ball Bearing
bearing steel
T/T
Fujian xinshunxin Industry and Trade Co., Ltd. (Free Member)
1.Size:6mm(ID)X10mm(OD)X3mm(Width) 2.Type: Miniature Ball Bearing