Found 1 products for LME40LUU bearing
LME40LUU Bearing 40x62x151mm
[2013-06-11]
LME40LUU Bearing 40x62x151mm
View More
Part Number:
LME40LUU
Dimension:
40 x 62 x 151
Structure:
linear bearing
Mass:
1.4 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
UU Open
Bearing Material:
Chrome steel Gcr15
Payment term:
T/T, Western Union
Delivery time:
In stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:LME40LUU 40*62*151 Bearing Type: Linear Motion Ball Bushing Lubrication: Oil or Grease Dimensions:40mmx62mmx 151mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 40mm OD (outer diameter): 62mm Width/Height/thickness: 151mm
EE127094D 90040 inch taper roller bearing
[2013-06-26]
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
Part Number:
EE127094D 90040
Dimension:
12-18 x 12-18 x 12-18
Structure:
Four row inch taper roller bearing
Mass:
170.09 lb KG
Grade Of Accuracy:
P0-P2
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
100% T/T or Western Union in advance
Delivery time:
5 working days after confirmed your payment
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
NUP 314 Cylindrical Roller Bearing
View More
NUP 314
70 x 150 x 35
Cylindrical
2.71 KG
P0 P6 P5
Seals Type:
Open
Chrome Steel
T/T, L/C
Within 7-10 days after confirm order
GD Bearings (Free Member)
Item:NUP 314 Cylindrical Roller Bearing With High Quality Bore Size:70 mm Outside Diameter:150 mm Width:35 mm Weight:2.71 kg
6020 deep groove ball bearing 100x150x24mm
100 x 150 x 24
deep groove ball bearing
1.32 KG
P5 P6 P0
open
Chrome steel Gcr15
T/T or Western Union
7-15 days upon receipt of payment
Shanghai xuyuan electrical bearing co.,ltd (Free Member)
6020,6020M Deep Groove Ball Bearing is a popular item that could be used in different application, the dimensions are 100x150x24mm