Found 1 products for LBCT40A-2LS Bushing 40x62x80mm
LBCT40A-2LS Linear Bushing Ball Bearing 40x62x80mm
[2016-05-25]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
LBCT40A-2LS
Dimension:
40 x 62 x 80
Structure:
Linear Ball
Mass:
*** KG
Grade Of Accuracy:
P0 , P6 , P5 , P4
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
GCr15 Bearing Steel
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
LBCT40A-2LS Linear Bushing Ball Bearing 40x62x80mm Stock QTY : 225.pcs For more details of LBCT 40 A-2LS Bearing,just feel free to contact by [email protected] or +86 13771456936
6312 Full Ceramic Bearing, Zirconia Ball Bearings
[2013-03-02]
View More
Part Number:
Dimension:
60 x 130 x 31
Structure:
ceramic deep groove ball bearings
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Seals Type:
open or with shield
Bearing Material:
Si3N4/ZrO2,PEEK/PTFE
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
ceramic bearings ZrO2 6312 Description: ID:60M * OD:130MM * TH: 31MM N.W.: 1.32kg Material : Si3N4 / ZrO2
View More
22338 CAK/W33
190 x 400 x 132
spherical roller bearing
Mass:
94.88 KG
P0, P1, P2, P3, P4, P5, P6
open
Chrome steel Gcr15
Payment term:
L/C,T/T,WESTERN UNION
Delivery time:
1-2 working day
WUXI LOTTON BEARING CO.,LTD (Free Member)
012.40.1120 slewing bearing 998x1242x100mm
998 x 1242 x 100
slewing bearing
300 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
012.40.1120 slewing bearing 998x1242x100mm Item:slewing bearing 012.40.1120 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
6812 Deep Groove Ball Bearing
6812 Deep Groove Ball Bearing
60 x 78 x 10
Groove
0.11 KG
P0 P6 P5
Open
Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel
T/T, L/C
Within 10-15 days after confirm order
GD Bearings (Free Member)
6812 Deep Groove Ball Bearing Item:6812 Dimension: 60x78x10mm Weight: 0.11KG