Found 1 products for KRVE35PP
KRV35PP KRVE35PP Curve Roller Bearing 35x16x18mm
[2013-12-03]
View More
Part Number:
KRV35PP
Dimension:
35 x 16 x 18
Structure:
Track Roller Bearing
Mass:
ask by email KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
PP
Bearing Material:
Bearing steel GCr15
Payment term:
T/T, Western Union
Delivery time:
In stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Items:KRV35PP KRVE35PP Cam Follower Bearing Inside Diameter:35 mm Outside Diameter:16 mm Thickness/Width:18 mm brand:made in China
16004 Full Ceramic Bearing, Zirconia Ball Bearings
[2013-02-14]
View More
Part Number:
Dimension:
20 x 42 x 8
Structure:
ceramic deep groove ball bearings
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Seals Type:
open or with shield
Bearing Material:
Si3N4/ZrO2,PEEK/PTFE
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
ceramic bearings ZrO2 16004 Description: ID:20MM * OD:42MM * TH: 8MM N.W.: 0.037gs Material : Si3N4 / ZrO2
VKBA 5314,VKBA5314Volvo truck bearing 68/68.2X127X115mm
VKBA 5314
68/68.2 x 127 x 115
tapered roller
Mass:
6.65 KG
ABEC-1
rubber seal
high quality chrome steel
Payment term:
T/T,cash
Delivery time:
3-7days
Linqing DN bearing Co.,Ltd (Free Member)
507536 bearings180×260×168mm
507536 bearings180×260×168mm
180 x 260 x 168
Rolling mill bearings
29.7 KG
P6 P5 P4
open
GCR15
T/T, PAYPAL, WESTERN UNION
Within 3-5working days
Hong Kong Xingchuang Weiye International Trade Co., Ltd (Free Member)
Xingchuang weiye company cash supply 507536 bearing,S we are FAG Seller , basic specifications of 180 x 260 x 168 mm.