Found 1 products for KG050CP0 Slim Section Bearing
KG050CP0 Thin Section Ball Bearing (Size: 5x7x1 Inch)
[2025-07-15]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
KG050CP0
Series:
KG
HS Code:
Number of Rows:
Single
Structure:
Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
Standard
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
REF:
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
DAC3874 auto wheel bearing
[2014-08-18]
DAC3874 auto wheel bearing
View More
Part Number:
DAC3874
Structure:
Auto Wheel Hub Bearing
Grade Of Accuracy:
ABEC1, ABEC3, ABEC5
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCR-15
Payment term:
T/T, Western union. paypal
Delivery time:
3-30 days
Linqing HuaXu bearing CO., LTD (Free Member)
22208 EK. self -aligning roller bearing 40*80*23mm
View More
22208 EK
self -aligning roller bearing
Mass:
0.517 KG
ABEC1 ABEC3 ABEC5 ABEC7
Optional
chrome steel &GCR15
T/T;Western Union;L/C;Payal
3-30days
32015-X bearing 75X115X25mm
32015-X bearing 75X115X25mm
32015-X
tapered roller bearing
Mass:
0.922 KG
P0 P6 P5 P4 P2
open/sealed
chrome steel bearing
T/T
within 3 days after payment
WOMO Industrial & Auto Parts LTD (Free Member)
Pillow block ball bearings UCP210
UCP210
single row
2.6 KG
ABEC-1,ABEC-3
chrome steel,carbon steel
TT,LC,DP
7days
Aixin Precision Bearing(Shanghai)co.,ltd (Free Member)
UCP210 Pillow Block Bearing Model: UCP210 Old Model: Z90510 Inside diameter (ID d): 50 mm Outside diameter (OD D): 51.6 mm Thickness (B): 208 mm