Found 1 products for KF080XP0 Reali-Slim Ball Bearing
KF080XP0 Thin Section Ball Bearing (Size: 8x9.5x0.75 Inch)
[2025-08-18]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
KF080XP0
Series:
KF
HS Code:
Number of Rows:
Single
Structure:
Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
Standard
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
REF:
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
cylindrical roller bearings 314049A
[2012-09-10]
View More
Part Number:
314049A
ESG BEARING (Free Member)
work roll and back up roll bearings in steel plants
Structure:
Super Precision Bearing
Grade Of Accuracy:
P2, P4, P5
Seals Type:
open or sealed
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15,Chrome Steel
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Description: Super Precision ball bearing Type: B7004-E-T-P4S, B7004ETP4S, B7004 super ball precision bearing Dimension: 20x42X12 mm/Metic ID(inner diameter)/Bore:20mm OD(outer diameter):42 mm Width/Height/thickness:12 mm
NA4916 80*110*30mm
NA4916 80*110*30mm
NA4916
needle
C0 -- C5
OPEN 2RS
Gcr15
Payment term:
T/T Western Union
Delivery time:
depend on order
RKF BEARINGS (Free Member)
Model Number: NA4916 Type: Needle Brand Name: SKF In Diameter: 80 mm Out Diameter: 110 mm Thickness: 30 mm mm