Found 1 products for KF075CP0/XP0 Stock
KF075CP0/XP0 Thin-section Ball Bearing
[2013-08-31]
View More
Part Number:
KF075CP0/XP0
Dimension:
7.5 x 9 x 0.75
Structure:
Thin-section Ball Bearing
Mass:
1.542 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P6
Seals Type:
Open
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
100%TT before shipping
Delivery time:
10
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:KF075CP0/XP0 Thin-section Ball bearing Inner Diameter (ID):7.5 inch Outer Diameter (OD):9 inch Width/Height: 0.75 inch Material:chrome steel(GCR15) Weight:1.542 kg Number of Row: single row Seals type: Open
B7040-E-T-P4S bearing 200x310x51mm
[2013-05-29]
View More
Part Number:
B7040-E-T-P4S
Dimension:
200 x 310 x 51
Structure:
Machine tool main spindle bearing
Mass:
12 KG
Grade Of Accuracy:
P5 P4
Seals Type:
opened or sealed
Bearing Material:
GCr15 GCr15SiMn chrome steel
Payment term:
T/T ,L/C
Delivery time:
in stock
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
B7040-E-T-P4S Machine tool main spindle bearing with super precision bearing, B7040-E-T-P4S Bearing is a popular item that could be used in different application, the dimensions are 200x310x51 mm ,B7040-E-T-P4S spindle Bearing with adjusted, in ...
125 Self Aligning Ball Bearing
125 Self Aligning Ball Bearing
125
5 x 19 x 6
Self Aligning
0.01 KG
P0 P6
OPEN
Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel;
T/T, L/C
Within 10-15 days after confirm order;
GD Bearings (Free Member)
125 Self Aligning Ball Bearing Item: 125 Dimension: 5x19x6mm Weight: 0.01kg
6020zz 6020-2rs bearing
6020zz 6020-2rs bearing
6020zz
100 x 150 x 24
deep groove ball bearing
0.02 KG
P6, P5, P4, P2
open sealed
GCr15
T/T
10 days
Shandong Bestrich Bearing Co Ltd (Free Member)
7013 65*100*18mm
7013 65*100*18mm
65 x 100 x 18
needle
P6,P5,P4,P2
T/T Western Union
depend on order
RKF BEARINGS (Free Member)
Model Number: 7013 Structure: Angular Contact Type: Ball In Diameter: 65 mm Out Diameter: 100 mm Thickness: 18 mm