Found 1 products for KF075CP0/XP0 Price
KF075CP0/XP0 Thin-section Ball Bearing
[2013-08-31]
View More
Part Number:
KF075CP0/XP0
Dimension:
7.5 x 9 x 0.75
Structure:
Thin-section Ball Bearing
Mass:
1.542 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P6
Seals Type:
Open
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
100%TT before shipping
Delivery time:
10
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:KF075CP0/XP0 Thin-section Ball bearing Inner Diameter (ID):7.5 inch Outer Diameter (OD):9 inch Width/Height: 0.75 inch Material:chrome steel(GCR15) Weight:1.542 kg Number of Row: single row Seals type: Open
48685/48620 roller bearing 142.875X200.025X39.688mm
[2013-08-06]
View More
Part Number:
Dimension:
142.875 x 200.025 x 39.688
Structure:
inch taper roller bearing
Mass:
3.83 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
open
Bearing Material:
gcr11/gcr15/stainless steel
Payment term:
T/T L/C western union
Delivery time:
3to 45 days or according to the quantity
linqing DN Bearing Co., Ltd (Free Member)
558830C bearing
558830C bearing
558830C
149.969 x 329 x 65
558830C
24.5 KG
P0 P4 P5 P6
chrome steel
T/T L/C at sight
7 days
Jiangsu snader bearing co.ltd (Free Member)
1.ISO 9001:2008 2.R&D capability 3.High precision and durability
801349/10 bearing 40.483x82.55x29.37mm