Found 1 products for KD120XP0 Slim Section Bearing
KD120XP0 Thin Section Ball Bearing (Size: 12x13x0.5 Inch)
[2025-08-13]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
KD120XP0
Dimension:
12 x 13 x 0.5
Series:
KD
HS Code:
Number of Rows:
Single
Structure:
Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
Standard
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
REF:
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
Dimension:
140 x 250 x 68
Structure:
Spherical roller bearing
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:22228CC/W33 or 22228CA/W33 22228CCK/W33 22228CAK/W33 Dimension:140x250x68 mm Number of roller: Double row Weight:14 kgs The cage type: two window-type steel cages or machined cage of brass or steel The forging material:GCr1 ...
606zz deep groove ball bearing
606zz deep groove ball bearing
View More
606
6 x 17 x 6
deep groove ball bearing
Grade Of Accuracy:
ABEC-1 ABEC-3 ABEC-5
Open 2RS 2RZ ZZ Z N
GCR15
Linqing XIR Bearing Manufacture Factory (Free Member)
MUB201 bearing 12x40x22mm
MUB201 bearing 12x40x22mm
MUB201
12 x 40 x 22
Pillow Block/Ball
Mass:
0.1 KG
P0;P6;P5
Open; ZZ;2RS or as your request
Chrome Steel(GCR15);Carbon Steel ;Stainless Steel and more
Payment term:
T/T
Delivery time:
3-20days after we get your payment
Linqing Dongchuan Bearing Co.,Ltd (Free Member)
MUB201 Chrome Steel Pillow Block Ball Bearing * Item: MUB201 12X40X22 Bearing * Type: Pillow Block/Ball Bearing * Lubrication: Oil or Grease * Dimensions: 12mm x40mm x 22mm/Metric
3213 bearing 65*120*38.1mm
3213 bearing 65*120*38.1mm
65 x 120 x 38.1
angular contact ball bearing
Mass:
1.680 KG
P6, P5, P4, P2
Chorme Steel (Gcr15), Stainless Steel
T/T L/C
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:3213 Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chorme Steel (Gcr15), Stainless Steel Size:65*120*38.1mm ID (inner diameter) bore:65mm OD (outer diameter):120mm Width/Heigh/Thickness:38.1mm Dimensions:65mm*120mm*38.1mm