Found 1 products for KD120AR0 Light Bearing
KD120AR0 Bearing 12.0x13.0x0.5 inch
[2017-03-07]
View More
Part Number:
KD120AR0
Dimension:
12.0 x 13.0 x 0.5
Structure:
Angular Contact Ball Bearings
Mass:
1.0116 KG
Grade Of Accuracy:
P6.P5. P4
Bearing Material:
Gr15
Delivery time:
In stock
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD120AR0 Bearings Inside diameter: 12.0 inch Outside diamter: 13.0 inch Height/width: 0.5 inches Weight: 2.23 lbs
608-2Z Deep groove ball bearing
[2013-07-05]
View More
Part Number:
608-2Z
Dimension:
80 x 140 x 26
Structure:
Deep groove ball bearing
Mass:
92 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Bearing Material:
chrome steel /carburizing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
3 days after receiving your payment
shanghaickfbearing (Free Member)
d 15 mm D 32 mm B 9 mm D2 28,4 mm Da max 30 mm d1 20,5 mm da min 17 mm ra max 0,3 mm rmin 0,3 mm m 0,033 kg ...