Found 1 products for KD110XP0 Precision Bearing
KD110XP0 Bearing 11.0x12.0x0.5 inch
[2017-03-07]
View More
Part Number:
KD110XP0
Dimension:
11.0 x 12.0 x 0.5
Structure:
Four Point Contact Ball Bearings
Mass:
0.9345 KG
Grade Of Accuracy:
P6.P5. P4
Bearing Material:
Gr15
Delivery time:
In stock
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD110XP0 Bearings Inside diameter: 11.0 inch Outside diamter: 12.0 inch Height/width: 0.5 inches Weight: 2.06 lbs
5208A bearing
[2013-05-06]
5208A bearing
View More
Part Number:
5208A
Dimension:
40 x 80 x 30.2
Structure:
Augular contact bearing
Mass:
0.590 KG
Grade Of Accuracy:
P0
Bearing Material:
Gcr15
Payment term:
FOB
Delivery time:
according the quatity
MDZC BEARING CO.,LTD (Free Member)
Bearing Model: 5208A bearing Inner diameter:40mm Outer diameter:80mm Thickness: 30.2mm Brand: JSWZ Series: angular contact ball bearings
7234 BEARING
7234 BEARING
170 x 310 x 52
ball bearing
P0
no
chrome steel
T/T,L/C
delivery timely
Hayuli Precise Bearing Co.,Ltd(Sjz Office) (Free Member)
High quality hot sale high speed and low noise 60/28 bearing
28 x 52 x 12
Deep Groove
P0 P6 P5 P4 P2
Open, Z, ZZ, RZ,2RZ,RS, 2RS etc
Chrome steel ,GCR15
L/C,T/T,Western Union
30-60 days after confirm order
Shuanghuan BSB Bearing Cixi Co., Ltd (Free Member)
1.High precision&low noise 2.Timely delivery 3.OEM service 4 .Reasonable price
KBS 2558 Linear Ball Bearing 25x40x58mm