Found 1 products for KD110XP0 Light Bearing
KD110XP0 Bearing 11.0x12.0x0.5 inch
[2017-03-07]
View More
Part Number:
KD110XP0
Dimension:
11.0 x 12.0 x 0.5
Structure:
Four Point Contact Ball Bearings
Mass:
0.9345 KG
Grade Of Accuracy:
P6.P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Gr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
In stock
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD110XP0 Bearings Inside diameter: 11.0 inch Outside diamter: 12.0 inch Height/width: 0.5 inches Weight: 2.06 lbs
UCP209-28 Pillow Block Ball Bearing
[2013-07-30]
View More
Part Number:
UCP209-28
Dimension:
1-3/4 x x
Structure:
Pillow Block Ball Bearing
Payment term:
TT,West Union ,PayPal
Delivery time:
Within 3-5 days
Wuxi Guangqiang Bearing Co.,Ltd (Free Member)
UCP209-28 Pillow Block Ball Bearing 1.Good quality 2.Big stock 3.Quick delivery
7008CETA/P4A Angular Contact Ball Bearings 40x68x15mm
7008CETA/P4A
40 x 68 x 15
7008CETA/P4A Angular Contact Ball Bearings 40x68x
Mass:
0.208 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS
Bearing Material:
bearing steel:GCr15
T/T,L/C
around 30 days
Shanghai Xuyuan Mechanical and Electrical Bearing Co., Ltd (Free Member)
7008CETA/P4A Angular Contact Ball Bearings 40x68x15mm 1.Model:7008CETA/P4A 2.Size: 40x68x15mm 3.Material:GCr15 4.Weight:0.208KG
62319-RZZ bearing 95x200x67mm
62319-RZZ bearing 95x200x67mm
62319-RZZ
95 x 200 x 67
deep groove ball bearing
P0 P6 P5 P4 P3 P2
RZZ/RSZ
Chrome Steel (Gcr15)
T/T, L/C/ Western Union
5 working days
Linqing MinHang Precision Bearing Co., Ltd (Free Member)
21307E Spherical Roller Bearings 35*80*21mm