Found 1 products for KD110CP0 Reali-Slim Bearing
KD110CP0 Bearing 11.0x12.0x0.5 inch
[2017-03-07]
View More
Part Number:
KD110CP0
Dimension:
11.0 x 12.0 x 0.5
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.9345 KG
Grade Of Accuracy:
P6.P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Gr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
In stock
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD110CP0 Bearings Inside diameter: 11.0 inch Outside diamter: 12.0 inch Height/width: 0.5 inches Weight: 2.06 lbs
32048/YA Bearing 240x360x76mm
[2014-03-25]
32048/YA Bearing 240x360x76mm
View More
Part Number:
32048/YA
Dimension:
240 x 360 x 76
Structure:
tapered roller bearing
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item:32048/YA Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:240x360x76mm ID (inner diameter) bore:240mm OD (outer diameter):360mm Width/Heigh/Thickness:76mm
4206 ATN9 Double Row Deep Groove Ball Bearing 30x62x20mm
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
4206 ATN9
30 x 62 x 20
Deep Groove Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Open/2RS/2Z
Chrome steel (Gcr15)
T/T or Western Union/Paypal
Delivery time:
3 working days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
NNC 4840 CV Full Complement Cylindrical Roller Bearing 200x250x50mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
NNC 4840 CV
200 x 250 x 50
Double Row Full Complement Cylindrical Roller
Mass:
5.90 KG
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
NNC 4840 CV Full Complement Cylindrical Roller Bearing Size:200x250x50mm Weight:5.90KG Stock QTY:120.pcs (More on the way)